U Černého slunce

Prostírání
Kamzíkova 9
110 00 Praha 1 - Staré Město
tel. +420 224 224 746
mobil +420 728 622 754
fax +420 224 224 746

Stará Praha je plná kouzelné atmosféry – jde jen o to ji najít a vychutnat. A jak to zařídit? Ve starobylém sklepení domu „U Černého slunce“ lze skloubit dávnou minulost s nejmodernějšími službami české gastronomie.

Dům se nachází poblíž Staroměstského náměstí a jeho historie sahá do počátku 13. století – doby rané gotiky. O pět set let později se do tohoto domu přestěhovala vdova po pražském lékárníkovi Hampacherovi, jejíž dcera Josefína se provdala za svého učitele hudby a skladatele Františka Xavera Duška . Byla to slavná zpěvačka Josefína Dušková, jejíž jméno dodnes žije ve spojitosti s osobou Wolfganga Amadea Mozarta, jemuž byla vlídnou hostitelkou.

Ale přenesme se z historie do současnosti. Po rozsáhlé rekonstrukci prostor tohoto domu na konci 80. let minulého století zde otevřela Zemědělská a.s. Čejkovice restauraci v podobě, ve které nám slouží dodnes.

Sklepní restaurace členěná do několika prostor dokáže nabídnout své pohostinství až 165 hostům najednou. Zaměřuje se na poskytování gastronomických služeb organizovaným skupinám turistů cestovních kanceláří i soukromých průvodců a za dvě desítky let své existence již proslula svou velmi kvalitní, příjemnou a hlavně rychlou obsluhou. Pořádáme zde také firemní akce a večírky, svatby a promoce. Díky své rozlehlosti a členitosti pod gotickými klenbami je restaurace oblíbeným místem i pro konání rautů. Skýtá nečekané kulinářské zážitky čerpající zejména z tradiční české kuchyně. Je vyhlášena i značkovými čejkovickými víny a plzeňským pivem.

Restaurace - pod schody

V přízemním steak baru, který na rozdíl od sklepní gotiky poznamenala pražská renesance, je místo až pro 55 hostů. Kuchyně nabízí minutky z lávového grilu, ale pochutnat si lze i na ryze českých specialitách. Díky komornějšímu prostředí tu lze uspořádat i uzavřené akce menšího rozsahu – jako např. narozeninové oslavy či promoce.

Takže vítejte ve starobylých prostorách staropražského pohostinství u Černého slunce. Oddejte se vůni místních specialit a opojného vína z jihomoravských Čejkovic. S každým soustem na vás dýchne historie Staré Prahy. Posaďte se k bohatě prostřenému stolu, nalijte si číši vína nebo sklenici piva a rozjímejte v uspěchaném 21. století o tom, kudy kráčely české, pražské a evropské dějiny královskou cestou mezi Prašnou branou a Pražským hradem. Na téhle cestě staletími u Černého slunce potkáte nejen otce vlasti Karla IV., ale také Rudolfa II. A zaznějí vám k tomu i tóny Mozartovy arie pro Josefinu Duškovou Bella mia fiamma, addio – Krásný můj plameni, sbohem. Ale v našem případě spíš platí: u Černého slunce NA SHLEDANOU!cz en de fr it ru sp